S.S.S. GİRİVER NASIL ÇALIŞIR?

Giriver App adliye, emniyet müdürlüğü, belediye, tapu vb. kamu kuruluşlarında işi olan kişilerin bu kurumlardaki işleri yapabilecek kişilere ulaşıp iş vermesini sağlayan bir platformdur. İş veren kişi vatandaş olabileceği gibi işini paylaşıp yükünü hafifletmek isteyen bir avukat, tercüman, adli tıp uzmanı, arabulucu, avukat, mali müşavir, sigortacı, gayrimenkul uzmanı, tahsilat uzmanı da olabilir. Giriver ile işi uzmanıyla buluşturup hızlıca sonuç alın. Örneğin İstanbul’da avukatlık yapan ancak Malatya’da davası bulunan bir avukatın dosyadan fotokopi alması ve ya bizzat kendisinin duruşmada bulunmasının gerekmediği durumlarda, hem vakit hem de nakit kaybı olmaması açısından Malatya’da bulunan bir avukattan yardım alması ve işini halletmesi mümkün hale gelmektedir. Gene aynı şekilde İstanbul’da bulunan ancak Bodrum’dan ev almak isteyen bir kişi, alacağı yerin mevcut durumunu kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmek için Giriver uygulamasını kullanan üyelerden, avukatlardan destek alabilecektir. Giriver uygulaması ile Malatya’da ve ya Bodrum’da bulunan iş almak için müsait olan üyelere anlık olarak bildirim gönderilmektedir. İşi açan kişi işe talip olanlar arasından kendisinin seçeceği biriyle işini kolayca ve hızlı bir şekilde halledebilecektir. GİRİVER UYGULAMASI ÜZERİNDEN NASIL İŞ AÇABİLİRİM? İşin bütçesini, konumunu ve detayını belirterek ücretsiz olarak iş oluşturabilirsiniz. İş açtığınız an, iş almaya müsait olduğunu belirten ve işin olduğu lokasyon da bulunan üyelere anında bildirim gider. İşe talip olmak isteyen kişilerden istediğinizi seçerek işinizi kolayca halledebilirsiniz. İş tamamlandığında işi tamamlayan kişiye puan verebilirsiniz. Ayrıca işi tamamlayan kişiden memnun kalmanız halinde, aynı kişiye uygulama üzerinden mesaj atabilir ve kolayca ulaşabilirsiniz. GİRİVER UYGULAMASI ÜZERİNDEN NERELERDE İŞ AÇABİLİRİM? Adliyelerde, icra dairelerinde, belediyelerde, vergi dairelerinde, tapu dairelerinde, kolluk birimlerinde, cezaevlerinde ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan işler için iş açılabildiği gibi, uzman görüşü almak, hukuki çeviri vb. işler için de iş açabilirsiniz.

GİRİVER UYGULAMASI ÜZERİNDEN NASIL İŞ ALIRIM?

Lokasyonunuza göre, yeni açılan işler anında telefonunuza bildirim olarak gelir. Bildirimde yazılan iş detayları size uyuyorsa, dilerseniz iş için hemen “ben girivereyim” butonuna basarak işi kabul edebilir ve ya daha fazla detay için işi açan kişiyle uygulama üzerinden mesajlaşabilirsiniz.

İŞ ALMAK VE İŞ AÇMAK İÇİN AVUKAT OLMAK ZORUNLU MUDUR?

İş almak ve iş açmak için avukat olma zorunluluğu yoktur. Herkes iş açabilir ve herkes iş alabilir. Avukat olan üyelerin isimlerinin başında Av. kısaltması bulunur. Ayrıca sisteme kayıtlı Arabulucuların isimlerinin başında Arb. kısaltması bulunmaktadır.

GİRİVER UYGULAMASINDA ÜYE OLARAK KİMLER BULUNUR?

Giriver uygulamasında , bilirkişi, tercüman, adli tıp uzmanı, arabulucular, avukatlar, muhasebeciler, sigortacılar, gayrimenkul uzmanları, tahsilat uzmanları v.b. gibi bürokratik işlerde uzmanlığı olan bir çok iş kolu bulunmaktadır.

GİRİVER UYGULAMASINA ÜYELİK ŞARTLARI NELERDİR?

Giriver App’e üye olmak için isim, soyisim ve telefon numaranızı girmeniz yeterli. Sadece avukatlar üye olurken baro sicil numarasını ve kayıtlı olduğu baroyu girmek zorundadır.

GİRİVER UYGULAMASINA ÜYELİK ÜCRETLİ Mİ?

Giriver App tamamen ücretsizdir. İstediğiniz kadar iş açabilirsiniz. İşi yapan ve işi veren kişilerden hiç bir şekilde komisyon vb. ücret alınmamaktadır.

İŞİ TAMAMLADIM ÜCRETİMİ GİRİVER UYGULAMASI MI ÖDEYECEK?

Giriver uygulaması sadece ilan yayımlayan bir platformdur. Kişilerin kendi aralarında ki ücret alışverişine dahil olmaz.